– goście kongresu –

 

Moderatorzy i paneliści kongresu ShortCut Europe 2011:

Ruben Arevshatyan (Changes through Exchange, Armenia)

Kalojan Assenov (Nova Kultura, Bułgaria)

Edwin Bendyk („Polityka”)

Karolina Bielawska, Julia Ruszkiewicz (reżyserki filmu „Warszawa do wzięcia”, Polska)

Eric Chevance (ART Factories, Francja)

Beata Chmiel (Obywatele Kultury, Polska)

Nick Clements (Staffordshire University, Wielka Brytania)

Greg Czarnecki (Kampania przeciw Homofobii, Polska)

Regine Debatty (we-make-money-not-art.com, Belgia)

Nadezhda Dimitrova Savova (Princeton University, USA)

Agata Etmanowicz (Fabryka Sztuki / Culture Action Europe / Trans Europe Halles)

Renata Fontanillas (Oi Kabum, Brazylia)

Maciej Gdula (Krytyka Polityczna, Polska)

Grzegorz Godlewski (Instytut Kultury Polskiej UW, Polska)

Wanda Górska (pełnomocnik Prezydenta Miasta st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej, Polska)

Jacek Gralczyk (Centrum Aktywności Lokalnej, Polska)

Larissa Israel (The Berlin Philharmonic Education, Niemcy)

Maria Jasińska (The Centre of Contemporary Arts, Ukraina)

Andreas Kämpf (European Network of Cultural Centres)

Arjo Klamer (Erasmus University Rotterdam, Holandia)

Leszek Kolankiewicz (Instytut Kultury Polskiej UW, Polska)

Maxim Kulaev (The Chto Delat, Rosja)

Waldemar Kuligowski (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, Polska)

Grzegorz Laszuk (Komuna Otwock/Warszawa, Polska)

Jarosław Lipszyc (Fundacja Nowoczesna Polska, Polska)

Ewa Maślanka (Polskie Forum Kultury Samorządowej, Polska)

Anna Mazgal (Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Polska)

Krzysztof Nawratek (Plymouth University, Wielka Brytania)

Magdalena Nowicka (Instytut Socjologii UŁ, Polska)

Søren Søeberg Ohlsen (Kulturhusene i Danmark, Dania)

Joanna Orlik (Forum Kraków, Małopolski Instytut Kultury, Polska)

Zoran Pentelic (New Media Center_kuda.org, Serbia)

Marek Piekarski (Rozbrat Poznań, Polska)

Adam Pomieciński (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM, Polska)

Magdalena Radłowska (Teatr Tańca Dawka Energii, Polska)

Tomasz Rakowski (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Polska)

Stefan Rusu (Center for Contemporary Art, Mołdawia)

Ihor Savchak (Centre for Cultural Management, Ukraina)

Erdmute Sobaszek (Pedagogika Teatralna w Akcji, Teatr Węgajty, Polska)

Jan Sowa (Ha!art, Polska)

Wojciech Szuniewicz (dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, beneficjent programu Dom Kultury+, Polska)

Aneta Szyłak (Instytut Sztuki Wyspa, Polska)

Katalin Tesch and Ildikó Szabó (Węgry)

Franak Viacorka (Belsat TV, Białoruś)

Emina Visnic (Pogon – Center for Independent Culture and Youth, Chorwacja)

Agnieszka Wlazel (River Cities)