– plany –

kl

Dwa ostatnie tygodnie września spędzimy w Broniowie i Ostałówku. Mamy już plan działania. Chcemy zakończyć feerią świateł w ciemności i wystawą na polu. Kubiki wystawowe uniosą ponad powierzchnię ziemi sprzęty samodzielnie skonstruowane przez mieszkańców. Na prześcieradle rozwieszonym pomiędzy dwiema jednostkami straży pożarnej wyświetlimy retransmisję meczu komentowaną przez opowiadacza. I nie będzie padał deszcz. A wieczór będzie wyjątkowo ciepły, jak na tę porę roku.

Biały stół z potrawami stanie dzień później pomiędzy lokalnymi zespołami śpiewaczymi zebranymi w Pawłowie z okazji jubileuszu pewnego skrzypka. Kolejnego dnia poprawiny w atmosferze pożegnania się z tym miejscem. Tego dnia również słońce będzie ciepło świecić.

Tyle jeśli chodzi o nasze plany. Pierwsze dni chcemy jednak poświęcić na to, by sprawdzić realistyczność tych zamierzeń. Chcemy wybadać, na ile uda nam się w to wszystko zaangażować mieszkańców. To jeden z naszych priorytetów na te najbliższe tygodnie. Podgrzać atmosferę i uwydatnić to, co zastajemy na miejscu. Wnosić swoje pomysły, ale realizować coś, co tworzy się w miejscu styczności naszej wizji z wizją mieszkańców.

Lubimy to miejsce. Lubimy was. Może zdarzyć się tu coś pięknego.